Podczas zakończonych niedawno w Szczecinie 90. Mistrzostw Polski Seniorów w LA mieliśmy kilka szczycieńskich akcentów. Po wielkim sukcesie Konrada Bukowieckiego chciałoby się kolejnych laurów, ale medali zabrakło. Najbliżej podium był Igor Bogusz w biegu na 400 m ppł.

W Szczecinie bez medali

W konkursie pchnięcia kulą ważącą 7,26 kg Gwardia Szczytno wystawiła aż trójkę zawodników. Żadnemu z nich nie udało się jednak dotrzeć do finału i szczytnianie zakończyli zmagania po trzech próbach. Paweł Regin był 11. (16,90), Andrzej Regin – 14. (16,77), natomiast Sebastian Łukszo – 16. (16,23). Wygrał Tomasz Majewski, który jako jedyny przekroczył granicę 20 m (20,29).

Prawie 4 sekund do podium w sztafecie zabrakło Igorowi Boguszowi, byłemu biegaczowi Gwardii Szczytno. Zawodnik ten wraz ze swoją drużyną – AZS-AWFiS Gdańsk – zajął w sztafecie 4x400 m piąte miejsce z wynikiem to 3:13.59. Igor Bogusz wystąpił również w finale biegu na 400 mppł. Wychowanek szczycieńskiego klubu miał najlepszy czas reakcji, ale na mecie był szósty z wynikiem 52.23. Wygrał Patryk Dobek z SKLA Sopot (49.65).